• rodiny
  • páry
  • senioři
  • handicap

Retromuseum Cheb Připomínka doby nedávno minulé

nám. Krále Jiřího z Poděbrad 2, Cheb

Vyrážet za “retrozážitky” do Chebu, které nabízí Retromuseum

Hned z kraje článku vás nasměrujeme, kde že toto muzeum naleznete – v Schillerově domě přímo na Náměstí Krále Jiřího z Poděbrad. Později by vás mohlo zajímat, že se jedná o pobočkou Galerie výtvarného umění v Chebu. Vstupné totiž zahrnuje návštěvu všech stálých expozic, tedy jak v Retromuseu, tak i ve zmíněné galerii (která se nachází v sousední budově).
Muzeum nabízí stálou expozici, v přízemí budovy (tato je bezbariérová a je zde větší část expozice), věnovanou designu a životnímu stylu 60. a 80. let. Dotýká se například i architektury, hudby a reprezentuje kulturu poválečného Československa. Počátek výstavy začíná rokem 1958 a končí listopadovou revolucí 1989. Můžete si zde reálně osahat skříně či zásuvky, naleznete zde tehdejší hračky, knihy, oblečení nebo se zde budete moci posadit do křesla a sledovat TV, samozřejmě s tehdejším programem. Všechny exponáty jsou autentické (!). Zdržíte se zde asi jeden a půl hodiny a po tuto dobu nasáknete spoustou “retrozážitků”.

Na závěr přidáváme provozní informace:

Kontakty:
+420 354 422 450
+420 725 431 300
info@gavu.cz

Otevřeno: úterý – neděle 10 – 17 hod.

Vstupné:

80 Kč základní vstupné
50 Kč (senioři od 60 let, studenti SŠ a VŠ)
10 Kč (žáci ZŠ, studenti SŠ při kolektivní návštěvě)
zdarma (členové galerijního klubu, držitelé průkazek ZTP, Rady galerií, Uměleckohistorické společnosti, ICOM, Karlovy VARY REGION CARD, předškolní děti).

Informace pro vozíčkáře:

Větší část stálé expozice (kromě sálu věnovaného hudbě v mezipatře) je umístěna v přízemí, a proto je bezbariérová. Výstavy v prvním patře jsou však přístupné pouze po schodišti.

Mapa