• rodiny
  • páry
  • senioři
  • cyklisté
  • kočárek
  • pes

Vinařství Dufek Degustujte ta nejlepší vína z Moravy

Pod Sokolovnou 1185/17

Vážení milovníci vína, představuje se Vám rodinné Vinařství Josef DUFEK, které se nachází ve vinařské obci Svatobořice-Mistřín, v srdci Moravského Slovácka. Obec s bohatou kulturní tradicí s krásnými kroji má neméně bohaté tradice vinařské. Na tyto tradice navazuje i naše vinařství, jehož počátky sahají až do roku 1824.

Vlastní vinařství bylo pak založeno v roce 2003. Tento rok je spojen s výsadbou prvních vinohradů. V následujících letech jsme se zaměřili střídavě na budování vinařství a další výsadbu vinic, kterou jsme zakončili v roce 2016, kdy výměra našich vinic dosáhla 46 ha. Všechny vinice se nacházejí v nejlepších vinařských tratích s jižní nebo jihovýchodní expozicí v katastru obce, v části Svatobořice. Vinice obděláváme co nejšetrněji v rámci integrované produkce s důrazem na kvalitu hroznů, která je prvním předpokladem dobrého vína.

Výrobu vína realizujeme pomocí nejmodernějších technologií s využitím mnohaletých zkušeností ve „vinařině“ předávaných z generace na generaci. Samostatnou kapitolou je výroba sektů, které vyrábíme tradiční metodou kvašením v láhvi (Méthode tradittionale) s dobou zráním na láhvi 18 měsíců. Současně s vinařstvím jsme budovali i zázemí, jehož nedílnou součástí je penzion Svatoborský sklípek s ubytovací kapacitou 48 osob a vlastní kuchyní. Celý komplex se pak nachází přímo na mutěnské vinařské cyklostezce.

Otevřené sklepy U Dufků

Mapa