• páry
 • senioři
 • pes
 • handicap

Zvířátkov Zoopark a zvířecí útulek

Olešná 175, 267 64 Olešná

Máte rádi zvířata? Chtěli byste nakrmit opice nebo mývala? Tak to pro Vás a zejména pro vaše děti máme něco speciálního. Zoopark a zvířecí útulek Zvířátkov. Místo, kde si můžete na zvířata sáhnout.

Kousek od hradu Točník, v obci Olešná najdete kouzelné místo, které se nazývá Zvířátkov. Už podle názvu je jasné na co se můžete těšit. Jedná se o zoopark a zvířecí útulek. Pan majitel je velký milovník zvířat a nenechá žádné zvíře na holičkách.

Spolek Fištrón, z.s. začal v obci Olešná fungovat na jaře roku 2013. Na začátku to byly tři romanovské ovečky a jeden poník. Momentálně ve Zvířátkově žije několik desítek zvířat jak domácích, divokých, tak exotických.

Odkud zvířátka přišla?
Zvířata se do útulku Zvířátkov dostávají různými cestami, např. lišky jsou ze záchranné stanice ve Vlašimi, divočáky dostali od myslivců jako opuštěná mláďata, která by ve volné přírodě nepřežila. Dost zvířat zde lidé umístili, když je dostali jako nevhodný dárek nebo po úmrtí svých příbuzných či známých a nevěděli, co s nimi, např. poníci.

Dále i spoustu koz a ovcí lidé přivezli, protože už je dále nemohli mít u sebe. Několik majitelů králíků a morčat  přivezlo své zvířecí miláčky, neboť se u nich projevila alergie na zvířecí srst. U brány zase někdo nechal malá koťátka tak vznikla „ Kočičí parta “. Nový domov ve Zvířátkově našla i zvířátka s různými neveselými osudy.
A tak se Zvířátkov postupně rozrůstal až do současné podoby.

Prostor Zvířátkova doplňují herní a odpočinková místa pro děti a jejich doprovod. Ve Zvířátkově připravují různorodé kulturní a vzdělávací programy. Děti se mohou svézt v areálu na poníkovi. Své znalosti si můžou prohloubit a zároveň si nakrmit zvířátka v rámci komentovaných prohlídek. Na své si přijdou i milovníci zábavných kulturních programů a lidových řemesel.

Mezi oblíbené patří jarní Vodnické Velikonoce, podzimní Staročeské odpoledne a večerní divadelní představení pod širým nebem pro dospělé diváky. Od jara do podzimu patří Zvířátkov dětem z mateřských a základních škol, které si užívají školní výlet a o prázdninách příměstský tábor.

Otevírací doba je od úterý do neděle od 11:00 do 17:00

Ocenění

Ceník

Vstupné

 • Dospělý

  80 Kč
 • Dítě

  50 Kč
 • Rodinné vstupné

  2 dospělí a 2 děti

  230 Kč
 • Děti do 2 let a psi

  ZDARMA

Mapa

Restaurace v okolí